X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

מעקבים - כללי יסוד

במשך השנים אספנו וגיבשנו כללים חשובים, שיש לשנן וליישם בעת ביצועם של מעקבים, בארץ ובעולם. הכללים נכונים ויש לעשות בהם שימוש לפני ביצוע מעקבים ובמהלכם.

בעת ביצוע מעקב יש להשתמש ברכב שאינו בולט. כלי רכב צבעוניים ומיוחדים מושכים תשומת לב. יש להטמע בשטח בעת המעקב. כמו כן יש להחליף כלי רכב מעת לעת, במהלך העבודה. יש לשקול שימוש בכלי רכב בעלי חלונות כהים בעת הצורך. שימוש נכון עשוי למנוע חשיפה בעת השימוש בציוד צילום או בעת תצפית ממושכת.

מעקבים הנם מרכיב עיקרי, המצריך השקעת שעות ארוכות ומשאבים, במהלך פעילותם של חוקרים פרטיים. למרות זאת, סרטי וידאו וצילומים במהלכם של מעקבים עשויים לשמש כראיה משכנעת בכל הליך משפטי. בעת ביצועם של המעקבים יש להקפיד כי היד שאוחזת במצלמה, הנה יד מוכשרת ומקצועית, ידו של חוקר פרטי המיומן בצילום וידאו.

בבוא היום, יתכן ואותו חוקר פרטי יאלץ להעיד בבית משפט אודות המעקבים שביצע והדרך שבה צילם את אובייקט המעקב. יש לקחת בחשבון כי מעקב שבוצע בצורה חובבנית עלול לשמש כחרב פיפיות.

 

חוקרים פרטיים המשתתפים במעקב חייבים להמנע מהטרדתו של אובייקט המעקב. אסור לפגוע בפרטיותו של האובייקט, לאיים עליו, או לגרום להפרעה למהלך התקין של חייו. יש לצלם ולתעד כל פרט במהלך יום המעקב. כמו כן יש לשמור רישום מדוייק של כל פרטי הציוד שבו אנו עושים שימוש במהלך העבודה. יש הקפיד ולשמור על חוקי המדינה בה נערך המעקב.

מעקב צריך להיות מתוכנן בקפידה. יש להקפיד על כך בעיקר בכדי שלא לבזבז את כספו של הלקוח לחינם. בהקשר זה, יש להקפיד ולהסביר ללקוח מהן העלויות המדוייקות, לפני תחילת העבודה. חשוב להקפיד על כך בכדי למנוע אי הבנות. מעקבים מהווים הוצאה כספית ניכרת לכל לקוח.

לרוב, במהלך מעקב מצולמים סרטי וידאו ארוכים, אשר יהיה צורך בעריכתם. אף אחד אינו צריך לשבת ולצפות בשעות ארוכות של סרט, כאשר החלקים הרלוונטיים מפוזרים על פני כמה דקות לאורכם. מאידך, לאחר עריכתו של הסרט יש להקפיד ולשמר את הקלטות המקוריות, אלו שאינן ערוכות. יש לעשות כן בכדי להמנע מהאשמה של עריכה לא הוגנת. יש להקפיד לצלם ללא פס קול כאשר אין בכך הכרח. לעיתים, במהלך מעקבים, משמיעים חוקרים פרטיים הערות שמקומן אינו בפס קול של סרט שיוקרן בבית משפט.

 

השתתפות במעקבים דורשת סבלנות רבה ויכולת לבלות שעות ארוכות בישיבה בתוך רכב, במקום אחד או בנהיגה רצופה. בכל מקרה, אין לבצע מעקב שבו משתתף חוקר פרטי יחיד. אחת הסיבות לכך היא צורך במזון, שתיה או שרותים, כמו גם האפשרות שיפנה את מבטו לשניות ספורות, במהלכן יאבד את אובייקט המעקב. בכל מעקב ישתתפו לפחות שני חוקרים פרטיים. לא פחות. זהו כלל מקובל בין משרדי חקירות.

אחד הכלים החשובים ביותר בעת ביצוע מעקבים הנו (כפי שבטח ברור לרובכם) טלפון סלולארי. מכשיר זה משמש את העוקבים בצורות רבות, כולל יצירת קשר עם משרד החקירות, הלקוח או האובייקט!

לפני תחילת העבודה חשוב להשיג תמונות איכותיות של האובייקט. במידה ואין אפשרות כזאת יש להשיג תאור מדוייק ככל שניתן של האדם או כלי הרכב אחריו צריך לעקוב. כפי שציינתי, יש להתאים את הרכב העוקב לסביבתו, כמו גם את בגדיהם והופעתם החיצונית של חוקרים פרטיים המשתתפים במעקב. יש להקפיד שהרכב בו אנו עושים שימוש תקין ושמיש. חשוב מאד למלא מיכל דלק לפני תחילתם של מעקבים. לעיתים עולה צורך בשימוש במדבקות מסחריות, שיודבקו על גבי הרכב העוקב. אנו מקפידים שלא לעשות שימוש ארוך מדי באותו סוג מדבקות.

בנוסף למצלמה איכותית ותקינה, יש להקפיד לעשות שימוש בעדשות בעלות זום ויכולות צילום מרחוק. לרוב לא ניתן להשיג הרבה צילומי תקריב של האובייקט במהלך מעקבים. כמו כן יש להקפיד להיות מצוייד בתיק צילום סמוי או פאוץ' קטן המצוייד במצלמה נסתרת איכותית.

 

חוקר פרטי חייב ללמוד היטב את השטח בו יבצע מעקבים. לרוב, נושאים חוקרים פרטיים מפות מפורטות של האזור בו מתבצעים המעקבים. מפות אלו עשויות למנוע אי נעימות במקרים רבים. יש להשתדל ולהמנע מתחקור שכנים או עוברי אורח. אף פעם אי אפשר לדעת אם אותו אדם שעמו דיברנו הוא בן דודו או שכנו הקרוב של האובייקט, עובדה שעלולה לסכן את המשך ביצועם של המעקבים.

במידה ונתקלים ברכב משטרה או שעוצרים במחסום, במהלך העבודה, מוטב לומר את האמת לשוטרים. להסביר להם את עצם היותכם במהלך מעקב ולקוות שיבינו אתכם. ניסיון החיים מלמד כי עדיף לומר אמת ולצפות להבנה ושיתוף פעולה. ביצועם של מעקבים אינו עומד בניגוד לחוק. כמעט ואין סיכוי שהשוטרים יעכבו אתכם שלא לצורך. מאידך, אם הנכם משיגים גבול או מטרידים אדם כלשהו, תאלצו לעזוב את השטח ולמצוא תצפית חדשה. אל תנהלו ויכוח עם השוטרים. כך תמנעו ממשיכת תשומת לב מיותרת במהלך המעקב, ואולי אף ממעצר.

אסור לחדור לרשות הפרט במהלך מעקב. זוהי פעולה העומדת בניגוד מוחלט לחוק. כמו כן, אסור לגרום לאדם למעוד או לעבור על החוק. יש להקפיד על שימוש בטכניקות מעקב כשרות. אין לשבור את הפנס האחורי של הרכב הנעקב, בכדי להקל על זיהויו בעת המעקב. אלו פעלולים שאנו רואים בסרטים על חוקרים פרטיים המבצעים מעקבים ואין להם מקום במציאות. יש להמנע ככל שניתן מיצירת כל קשר עם אובייקט המעקב.

יש להמנע ככל שניתן מלעבור על חוקי התנועה. לא לעבור את מהירות הנסיעה החוקית ולא לחצות צומת ברמזור אדום. עדיף לאבד את האובייקט מאשר לסכן חיי אדם. תמיד ניתן לבצע מעקב משלים, במועד אחר.

 

רוב האנשים שיגלו כי היו תחת מעקבים, יטענו כי הוטרדו או שפרטיותם נחדרה. כאמור, חשוב להקפיד על חוקי המדינה, להשתמש בהגיון ובטכניקות מעקב כשרות. בתי המשפט קבעו כי ניתן והגיוני לבצע מעקבים אחר רכב נוסע, להשקיף לעבר רכבים חונים ולצלם אדם העוסק בפעילות כלשהי, במקום הניתן לצפיה על ידי עוברי אורח.

לא כל המעקבים מוצלחים. כל חוקר פרטי עושה טעויות. כל אדם עושה טעויות. החוכמה היא ללמוד מטעויות, להשתפר ולצבור ניסיון חשוב מכל מעקב שמבצעים. יש לזכור אלו טכניקות עובדות במהלך מעקבים ואלו נכשלו. שני הדברים החשובים ביותר בעת ביצוע מעקבים הנם לשמור על תעוד מלא של כל פרט ולתעד בתצלומים במידת האפשר.

אנו ממליצים להתייעץ עם חוקרים פרטיים מנוסים לפני ביצוע מעקבים.

למידע נוסף בנושא מעקבים ניתן להעלות שאלות בפורום חקירות. כמו כן ניתן לפנות באופן אישי ודיסקרטי, באמצעות דוא"ל, לשאול ולקבל יעוץ מקצועי בנושא מעקבים. צוות האתר יעשה ככל שביכולתו בכדי להבטיח שתקבלו את השרות הטוב ביותר.

מעקב   מעקבים   מעקב טכני


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- חקירות פרטיות
- פוליגרף
- פוליגרף
- חקירות
- חוקר פרטי
- חוקרים פרטיים
- האזנת סתר