X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

עורך דין פלילי - עו"ד פלילי לשרותך


בחירתו של עורך דין שייצג אותך בהליך פלילי הנה החלטה חשובה וקריטית להמשך חייך. יתכן מאד כי עורך דין פלילי טוב יוכל להשפיע על הכרעת הדין במשפטך ומכאן גם על עתידך. מאידך, עו"ד חסר ניסיון או כזה שאינו מתאים לייצוג בעת דיון פלילי עלול להתגלות כבזבוז כסף במקרה הטוב ואף להביא להחמרה בעונשכם, במקרה הגרוע.

חשוב לבחור בעורך דין מנוסה בשלב מוקדם ככל שניתן, בתחילתו של ההליך המתנהל נגדכם (בשלב חקירה ראשונית). אנו נסייע לכם לבחור את מי שיתאים בדיוק להגנה עליכם. עורך דין פלילי שיוכל להגן ולסייע לכם להחלץ מהמצב הקשה אליו נקלעתם.

 

חשוב להבין כי תפקידו של עו"ד לחקור את עובדות המקרה שלך, לבחון היטב את הנתונים הרלוונטיים ולנתח את מצבך בצורה משפטית. עורך דין מקצועי אמור למצוא הסבר לכל עובדה שתוצג כהאשמה נגדך, לערער את ראיות התביעה ולהביא לזיכוייך. יש לזכור כי עו"ד מקצועי עשוי להחליט שלא לנהל הוכחות, שכן לא ימצא הסברים הגיוניים למעשים בהם אתה מואשם.

במקרה כזה ימליץ עורך הדין הפלילי על בחירה בדרך חלופית, שתאפשר הימלטות מהרשעה פלילית. עו"ד איכותי יודע כי ניתן לפנות אל רשויות התביעה בניסיון להביא להפחתה של חומרת האישומים, להגיע להסדר טיעון או אף לבטל את האישומים לגמרי. עורך הדין יכול לפנות בשמך, אל היועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לעיקוב הליכים. לעיתים עשוי עורך הדין להפנותך ולסייע לך בהכנה לתסקיר קצין מבחן.

עו"ד מקצועי אמור לדעת לשלב בין האפשרויות הנ"ל, כאשר טובתך עומדת לנגד עיניו. כמו כן, עורך דין מנוסה יבחון בקפידה את כל אפשרויות ההגנה ויעמידן כנגד הנסיבות בעניינך, כך שיוכל למצוא את הדרך הנכונה להשגת זיכוי מלא או אי הרשעה בדין. עורך דין שלא יפרוש בפנייך את האפשרויות הנ"ל, אינו עו"ד הראוי לאמונך. עורך דין פלילי מקצועי יציג בפנייך את האפשרויות המתוארות ובמקביל, גם את הכלים העומדים לרשותו להכינך כראוי, במטרה להביא לזיכוייך או לאי הרשעתך, כאמור.

עו"ד אמור להסביר לך כי יתכן ותאלץ לעבור בדיקת פוליגרף, בדיקה פסיכיאטרית ולהכין אותך לקראת אפשרות של פגישה עם קצין מבחן. עורך הדין יסביר בפרוט את חשיבות הפגישה עם קצין מבחן והשלכותייה, לגבי האפשרות להגיע למצב שבו תקבל הזדמנות שניה ולא תורשע. במהלך ההכנה למשפט יסביר לך אודות אמצעי חקירה בעת הדיון המשפטי, כיצד יש לענות על שאלות התביעה, כיצד להתבטא, איך ומה ללבוש ועוד.

הכלים העומדים לרשותם של עורכי דין תלויים גם במצבך ובחומרת האישומים עמן עליך להתמודד. עו"ד פלילי אמור להיות אדם בעל ידע כללי נרחב, כריזמה רבה ועוד תכונות מגוונות, שאינן נלמדות באוניברסיטה או במכללה כלשהי. עורך הדין חייב להיות בעל חדות וגמישות מחשבה, חדות לשון, יכולת למחשבה מהירה, יחסי אנוש טובים וידע משמעותי ברזי המשא ומתן. חשוב על כך, עורך דין היודע לנהל משא ומתן ברמה גבוהה, עשוי להוות את ההבדל בין חופש למאסר.

עו"ד מקצועי חייב לדעת לשלוט בריגשותיו ולהתמודד עם רגשות קשים, שעשויים לפרוץ במהלך דיון משפטי. במקביל, כל עורך דין חייב לדעת ולהכיר את ספרי החוקים, סדרי הדין, הכללים "הלא כתובים", שופטים, עובדי בית משפט ועוד. עו"ד אמור להשקיע בך זמן רב ומחשבה. אם הגעת לעורך דין שנראה "לחוץ", אל תבחר בו. דאג לוודא שעורך הדין הפלילי שבו תבחר לא יכרע תחת עומס עבודה.

עורך דין פלילי חייב לדעת ולהכיר את גורמי התביעה השונים ולדעת מי מביניהם "מושך בחוטים". אותו עורך דין שבו תבחר צריך לדעת את ההבדל בין עסקת טיעון לעסקת טיעון טובה. עורך הדין חייב לקבל ממך את מירב הפרטים הידועים לך, על מנת שיוכל לייצג אותך בצורה טובה. בנוסף לכך, בקש מאותו עו"ד איתו אתה נפגש, להזמינך לדיון בבית משפט, בו הוא מופיע. חשוב מאד לראות ולהתרשם מתפקודו של עורך דין תחת לחץ, בתנאי "שטח" ובעת חקירות עדים.

בהרבה מקרים, עו"ד הוא כמו רופא. עליו לבחון ולבדוק את עובדות המקרה, לתת אבחנה ולהציע מספר חלופות לטיפול, תוך הארת תוצאות הטיפול שעשויות לנבוע מהן. זכור כי עורך דין נבון וישר לא יסכים לייצג אותך, באם בחרת בחלופה שאינה מקובלת עליו. ישנם מצבים בהם עורך דין פלילי הגון ידע מראש שגורלך נחרץ ולכן לא יהיה מעוניין בקבלת שכר טרחה מידך, בידיעה שאינו מסוגל לעשות דבר עבורך.

עורך דין חייב להיות בעל תודעת שרות לקוחות גבוהה, לספק מענה מהיר ולהיות זמין עבורך. כמו כן יש לבדוק באם עו"ד כזה או אחר יהיה מוכן להפגש עמך, פגישת יעוץ ראשונית ללא תשלום. כל עו"ד המכבד את עצמו כתב בעברו מאמרים או ספרים מקצועיים מהם תוכל להתרשם. לעיתים חשוב לשקול את כדאיות העסקתו של עורך דין שהנו חלק מפירמה גדולה, המתמחה בפלילים. גודל המשרד מהווה, לרוב, מדד לאיכותם של עורכי דין המועסקים בו. בכל מקרה, יש לבדוק מי מבין עורכי הדין, ידאג ויפקח על הטיפול בתיקכם.

דבר נוסף ממנו יש להזהר הנו עו"ד המבטיח לכם תוצאה כזאת או אחרת "על בטוח – 100%". חשוב לזכור כי בבתי המשפט כמעט הכל פתוח. אין דבר כזה 100%. עורך דין שינסה "למכור" לכם תוצאה בטוחה אינו ראוי לאמונכם.

לפני סיום נספר לכם כי לא תמיד כדאי לבחור עורך דין פלילי מפורסם, שכן הפרסום אינו מקנה לכם תעודת אחריות. עו"ד אמור להיות עסוק בהליכים משפטיים ולא ביחסי ציבור. למרות מה שרבים חושבים, לא תמיד כדאי לבחור בעורך דין יקר. לעיתים קרובות, עורך דין פלילי יקבע את שכר טרחתו לפי "הערכת עושר" שעשה ללקוח, בעת הפגישה הראשונית עמו.

כדאיות בחירתו של עו"ד נבחנת על פי שני קריטריונים מרכזיים: מחיר השרות והתמורה הצפויה לך. יש לזכור כי בהליך הפלילי התמורה שקולה לחופש שלך וכידוע לכולנו, אין מחיר לחופש. לכן, אנו ממליצים לך לבחור עורך דין פלילי טוב ואיכותי, ככל שידך משגת.

מידע משפטי נוסף: עורך דין פלילי


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- מידע
- מעקבים
- האזנות סתר
- חוקר
- סיכונים מקצועיים
- חוקרים
- אינדקס עורכי דין