X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

כיצד בוחרים חוקר פרטי

 אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר עבור כל עורך דין היא בחירתו של חוקר פרטי (או בלש). בחירה בחוקר טוב עשויה להוות את ההבדל בין הצלחה לכישלון בבית המשפט. תישאלו כל עורך דין מנוסה, המופיע בבתי משפט ותשמעו דברי הלל אודות חוקר פרטי, כזה או אחר.

כחוקר פרטי מנוסה, אנסה לא רק ליעץ ולסייע בבחירתו של חוקר פרטי מקצועי, אלא גם להבטיח כי תמצאו חוקר פרטי אמין שיוכל לספק לכם את הדרוש. אני ממליץ שלא להשאיר את מלאכת בחירתו של חוקר פרטי בידי אחד העובדים הכפופים, או אדם חסר ניסיון במשא ומתן עסקי.

אחת ההנחות המוטעות הנה שניתן למצוא חוקר פרטי חבוי בין השיחים עם משקפת או יושב במכונית אפורה, בסימטה חשוכה עם מקטרת בפה. הרשו לי לנפץ את המיתוסים שנבנו במשך שנים, בסרטי קולנוע שונים. חוקר פרטי מקצועי לעולם לא יבלוט בסביבתו. תמיד יראה תמים למראה, לבוש בהתאם לסביבה. חוקר פרטי ידע תמיד להטמע בכל סביבה ובמהירות רבה. במקרה שבו לא יתאים לסביבתו, ימצא חוקר פרטי אחר, שישתלב בביצוע החקירות הנדרשות במקומו.
 
חוקר פרטי מסוגל לספק מגוון עצום של פתרונות חקירתיים, לשרות לקוחותיו. במיוחד בימים אלו ובסביבה טכנולוגית מתקדמת. משרדי חקירות רבים עושים שימוש נרחב ומקצועי במאגרי מידע ממוחשבים, במהלך חקירות מורכבות ופשוטות כאחד. חוקרים עוסקים באופן תדיר בתיקי אישות ומעמד אישי, בכל הקשור ליחסים בין אישיים. במסגרת זו מבצע מעקבים, חקירות בכיסוי, תצפיות, תשאול, חקירות גלויות ועוד.

חוקרים פרטיים מסייעים לעורכי דין המנהלים הגנה על נאשם, בתיקים פליליים. בדרך כלל על ידי איסוף מידע מקדים אודות המעורבים במשפט, בצורה דיסקרטית ותוך הקפדה על שמירת החוק.
 
בארצות הברית לדוגמא, עוסקים חוקרים פרטיים בבניית פרופיל של אנשים המועמדים לשמש כחבר מושבעים. כל חוקר פרטי יודע להשתמש באמצעים מגוונים ובשיטות חקירה שפיתח, גם כאלו שאינן ברורות ומוכרות. טכנולוגיות כגון ג'י.פי.אס, הולכות ותופסות תפקיד מרכזי בעת ביצוע מעקבים, בארץ ובעולם. הימים של תשלום למקור בעבור אינפורמציה וביצוע מעקבים באמצעות כלי רכב או בהליכה רגלית בלבד, הולכים ונעלמים.

 איתור כתובות מגורים ומסירות משפטיות, בהליכי הוצאה לפועל הנם תחום המספק עבודה רבה לחוקרים. המצב הקשה בארצנו מביא לכך שרבים מן הנתבעים נעלמים, בעקבות חובות כבדים ומפחד נושים. חוקר פרטי מפתח לעצמו שיטות רבות לשם איתור חייבים בעיתיים. בהעדר כל פעילות יזומה מצד שלטונות החוק ובכדי להמנע ממצב של מחיקת התביעה על ידי בית המשפט, חברות גדולות, עורכי דין ואנשים פרטיים, שאינם מצליחים לאתר את הנתבעים או בעלי חוב בשיטות קונבנציונאליות, פונים אל משרד חקירות.

כפי שנרמז קודם, כמעט כל חוקר פרטי מתמחה באומנות המעקב. החוקר מצלם אובייקטים רבים במהלך מעקבים, כגון: נשים או גברים הנחשדים בבגידה בבן או בת זוגם, תובעים בתביעות נזיקין למיניהן, אנשי שיווק ומכירות של חברה מתחרה ובמיקרים רבים נוספים. לעיתים, צילומי וידאו או תמונות סטילס יכולים להוות ראיה מכרעת בעת דיון בהליך משפטי.

הסטטיסטיקה מלמדת כי בחלק ניכר מתביעות הנזיקין, בשלב כזה או אחר, שוכר עורך הדין את שרותיו של חוקר פרטי, בכדי שיבצע עבורו מעקבים, צילומים או הקלטות של הצד השני וינסה לאסוף ראיות משמעותיות, שתוכל לסייע בהליך המשפטי.

 בעת החיפוש אחר חוקרים פרטיים וכשלב ראשון, מומלץ לאסוף את שמותייהם של כמה משרדי חקירות המוכרים לעורכי דין עמיתים, או כאלו המפרסמים את עצמם באופן רשמי. יש ליצור קשר עם כמה משרדי חקירות ולתאם פגישה עם אחד ממנהלי המשרד.

יש לוודא כי כל משרדי החקירות אליהם אתם פונים, פועלים תחת רשיון משרד המשפטים ומנהלים ספרים כחוק. חשוב מאד לבקש מבעל משרד חקירות ממליצים. לקוחות להם סיפק שרותים בעבר או כאלה להם הוא מספר שרותי חקירה כיום. יש להיות ישירים ולשאול אודות נסיונו של בעל המשרד כחוקר פרטי, השכלתו והכשרות נוספות שעבר.

חוקרים מלומדים ומשכילים, יכול לבצע עבורכם חקירות מקיפות ואיכותיות יותר. לדוגמא, חוקר פרטי שלמד משפטים, ידע לאסוף מידע באופן מתודולוגי במהלך חקירות שיערוך ובעת איסוף הראיות כהכנה לדיון משפטי. אותו חוקר פרטי ידע להתמודד טוב יותר בעת חקירה וחקירה נגדית בעת הדיון בבית המשפט.

כמו כן, ברור שהסיכוי כי חוקר המכיר את חוקי המדינה, יעבור על החוק בעת ביצוע עבודתו קטן יותר, שכן הנו מודע היטב לתוצאות האפשריות של מעשיו. מאידך, יש לזכור כי תארים רשמיים למינייהם אינם בהכרח הופכים אדם להיות לחוקר טוב יותר. אחד ההבדלים המשמעותיים בין חוקרים פרטיים, נעוץ ביכולתם  להשיג אינפורמציה בצורה יעילה ובזריזות, תוך שימוש בסייענים ובדרכים פחות מקובלות.

חוקרים פרטיים
מתמחים באומנות השגת מידע שאינו זמין וברור למי שאינו מקצוען. אומנם יש חשיבות להשכלתו של החוקר הפרטי, אך אין תחליף לחוקר אסרטיבי ורחב אופקים.

                                               
תפקידכם הנו למצוא את האיזון בין התכונות הנ"ל, כך שתפיקו את הטוב ביותר ותשיגו את הדרוש לכם. כאמור, חשוב לקיים פגישה עם החוקרים המועמדים לביצוע חקירות עבורך. על עורך הדין להכין רשימת שאלות, הרלוונטית לתחום התמחותו.

אם תפגוש  בחוקר פרטי שמספר כי הוא מתמחה ועוסק מזה כעשר שנים בחקירות עבור חברות הביטוח ואילו אתה, כעורך דין, מתמחה בתחום המשפט הפלילי, יתכן ותאלץ להמשיך בחיפושים אחר חוקר פרטי מתאים יותר. החוקר הפרטי, כמו עורך דין, מתמחה על פי רוב בסוג מסויים של חקירות. מאידך, משרדי חקירות רבים מפעילים מספר חוקרים, המתמחים בתחומים מגוונים. יש להקפיד ולקבל תשובות מפורטות אודות תחומי התמחותו של כל חוקר פרטי. ניתן להניח כי חוקר המתחמק מתשובות ישירות, פשוט אינו מתאים לביצוע חקירות כנדרש.

חשוב להבין כי חברות בארגוני חוקרים מקומיים או בין-לאומיים אינה מהווה אסמכתא לאיכות משרד החקירות. רוב ארגוני החוקרים  גובים דמי חברות שנתיים, אך אינם מפעילים כלים לסינון או פיקוח על החוקרים החברים בהם. ניסיון העבר מלמד כי דרך הפעולה החשובה ביותר הנה קבלת חוות דעת מעורכי דין עמיתים או מאנשי מקצוע אחרים.

כל עורך דין מכיר לפחות חוקר טוב אחד. עורך דין שוכר את שרותיהם של חוקרים מעת לעת ויוכל להמליץ לכם אודות בלש מקצועי. משרדי חקירות רבים מפרסמים את עצמם במדיות שונות, אך המלצה מאיש מקצוע, שווה הרבה יותר מכל פרסום. אני יכול לספר כי רוב לקוחות משרדינו מגיעים בהמלצתם של עורכי דין עמם אנו עובדים באופן קבוע או לקוחות, שעבורם ערכנו חקירות פרטיות בעבר. אתיקה מקצועית ומוניטין משחקים תפקיד מרכזי, בעת בחירתו של משרד חקירות פרטיות.   

    

על פי רוב, חוקרים פרטיים יועסקו כקבלני משנה במשרדי חקירות. חשוב לבדוק ולשאול האם משרד החקירות מבוטח בפוליסת אחריות מקצועית תקפה. לרוע המזל, גם בעת ביצוע חקירות כחוק, יכול החוקר הפרטי להיות מואשם בעוולות שונות, כגון: השגת גבול, האזנת סתר, חדירה לפרטיות, הטרדה ועוד. חשוב להבין כי קיים סיכוי כי גם עורך הדין - הלקוח, ששכר את שרותיו של החוקר, יהיה צפוי לאישומים בעקבות מעשיו של החוקר. זכור כי בעת שאתה שוכר את שרותייהם של חוקרים, הם פועלים בשמך ובאישורך.

 

ובאשר לשאלת המחיר. חוקרים עובדים לפי תעריף המשתנה לפי היקף החקירות הנדרשות. חוקר פרטי עובד לפי שכר שעה ו/או לפי שכר המשולם עבור פעולת חקירה. ראוי לציין כי בדרך כלל, עלות שעת מעקבים או שעת חקירה בשטח, תיהיה גבוה יותר משעת עבודה הכרוכה באיסוף חומר ממאגרי מידע או שעת עבודה במשרד. למרות האמור, לא כל החוקרים יעשו הבחנה בין שעת עבודה בשטח לשעת עבודה במשרד.

דבר נוסף שברצוני להדגיש הוא, שמשרד חקירות יגבה תשלום גבוה יותר, עבור חקירות דחופות. כאשר קיים צורך לקבל את המידע הדרוש בבהילות רבה, יש לקחת בחשבון תשלום גבוה יותר עבורו. הלקוחות זקוקים למידע "אתמול" ולכן משרד החקירות יתן עדיפות לעניינם ויגבה על כך תשלום נוסף.

כמו בכל תחום עיסוק אחר, גם חוקר פרטי ותיק ומוכר יגבה שכר שעה גבוה יותר, מחוקר צעיר ואנונימי, שעדיין לא צבר מוניטין בחקירות. יש לקחת בחשבון כי לעיתים יצטרך חוקר פרטי להפעיל ציוד טכני יקר ונדיר, לצורך ביצוע חקירות ולכן מחיר ביצוע החקירות יעלה בהתאם.

 לסיכום, בחירתם של חוקרים שיתאימו לביצוע החקירות הדרושות לכם, אינו עניין של מה בכך. הבחירה עשוייה  להיות תהליך ארוך, הכרוך במספר פגישות, בכמה משרדי חקירות. לא כל חוקר פרטי מתאים לכל עניין ולכל חקירה. חשוב להקדיש לנושא תשומת לב ומחשבה.

לאור העובדה שקשה למצוא חוקר פרטי מקצועי, אמין ואיכותי, חשוב להקפיד על מספר כללי יסוד, כפי שתיארתי בפניכם. אין בליבי ספק כי לאחר חיפוש יסודי, תמצאו את החוקר הפרטי שיספק לכם את המידע האיכותי ביותר, שיוכל לסייע לכם.

           
                                                                                               רוצה לצאת מהבית בלב שקט? רוצה לדעת מי מטפלת בתינוק שלך? יש לבצע בדיקה מקצועית לברור אודות עברה ואופייה של האשה שאמורה לשהות בבית,לדאוג ולטפל בתינוק. לא כל מטפלת מתאימה לטפל בילדים שלך


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- לקוח סמוי
- חקירות
- מודיעין עסקי
- חוקר פרטי
- מעקבים - כללי יסוד
- אינדקס שירותים משפטיים