X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

חקירות מי יודע

רבים מכם ודאי אינם מכירים חקירות בכלל או חקירות פרטיות בפרט. אני מתכוון לכל מה שמעבר לקריאה או צפייה במדיות שונות, הנוטות להציג עולם מלא מסתורין וריגושים. העוסקים בחקירות מצטיירים בדמיונם של רבים כדמויות המתוארות בסרטים וסדרות טלוויזיוניות כגון:  "מונק", "דיק טרייסי", "מגנום" וכדומה.

חקירות פרטיות אמיתיות, כאלו שלא תראו בסרטים ולא תקראו בעיתונים, הנן סוג נפוץ ושכיח יותר.

כתיבת דוחות ארוכים אחרי עבודת שטח מעייפת, איסוף מידע ממאגרים על בסיס קבוע, מעקבים של 12 שעות בהם לא קורה דבר או נסיעה ממושכת במטרה לערוך חקירה בנאלית, בתיק ביטוח. זוהי שיגרת יומם של העוסקים בתחום. נדיר שתראו דברים מהסוג הזה בטלוויזיה. אלו בטח לא החקירות מהסרטים. למעשה, העבודה היום יומית, עשויה להיות מונוטונית ושיגרתית עד כדי שיעמום.

לעיתים קרובות אנו נשאלים, כיצד אפשר ללמוד את המקצוע? מרבית השואלים ראו חוקרים בסדרת מתח בטלויזיה ורוצים לנסות בעצמם. לצערי, המציאות אינה עולה בקנה אחד עם הדמיון. חקירות פרטיות אמיתיות הנן מקצוע ככל המקצועות. רק מעטים מסוגלים להתמיד ולשמור על רמה גבוה בעת עיסוק ממושך בתחום.

מקצוע החקירות עשוי להתגלות כמקצוע שוחק, הדורש אנרגיות נפשיות רבות. זוהי הסיבה העיקרית לכך, שרבים מאיתנו מחליטים בוקר אחד לשלב מקצוע נוסף (אנו יודעים אודות מיקרים של חוקר פרטי שהנו גם שמאי מקרקעין, יועץ מס או בעל חנות שטיחים וכלי בית) ואחרים עוזבים את התחום בכלל.

מאידך, אלו מבין החוקרים שעוסקים במקצוע במשך שנים רבות, צוברים נסיון רב ומוניטין ונחשבים למומחים בתחום חקירות פרטיות.

להלן רשימת שאלות נפוצות העולות בעת פניות אל משרדי חקירות פרטיות :
- מהי עלותה של חקירה, כיצד ניתן להעריך מראש כמה תעלה חקירה בנושא מסויים?

העלות תלויה במספר גורמים כגון: סוג החקירות הנדרשות, היקפן, אזור בארץ או בעולם בו תערך החקירה ולעיתים גם מידת ההצלחה והמידע שיאסף במהלכה. כפי שציינתי במאמר קודם, כל אחד מהעוסקים בתחום החקירות יכול לגבות מחיר שונה, בהתאם ליכולותיו כחוקר ולמוניטין שצבר. באופן כללי מאד, ניתן לומר כי משרדי חקירות פרטיות נוטים לגבות מחיר שנע בין ארבעים למאתיים דולר לשעת עבודה.

- האם בעת ביצוע חקירה מותר לבצע מעקבים אחרי כל אדם והאם הדבר חוקי?
כמובן. כמעט כל משרד לחקירות פרטיות ערוך ומיומן בביצוע מעקבים. יתרה מזאת, בעת ביצוע חקירה, מעקבים הנם אחד הכלים הנפוצים ביותר לאימות מידע. קיימת הגבלה חוקית במהלך ביצוע מעקבים והיא הצבת מצלמות  או מכשירי הקלטה בתוך בתים פרטיים (פגיעה בצנעת הפרט). כמו כן, אסור לבצע האזנת סתר במהלך ביצוע חקירה פרטית ובכלל. ביצוע מעקבים נפוץ בין השאר בחקירות אישות, אימות תביעות נזיקין, וחקירות בתיקי ביטוח ועוד.

חשוב לציין כי לעיתים גם לאחר ביצוע מעקבים ממושכים, לא משיגים את הראיות הדרושות. גם מעקבים אינם בדיוק כמו מה שרואים בסרטים. דבר נוסף אותו חשוב לזכור הוא, הצורך להמנע מהטרדה או חדירה לפרטיות, בעת ביצוע מעקב ובמסגרת חקירה פרטית בכלל.
 
- האם כל אדם מן הישוב יכול לבצע חקירות פרטיות או מעקבים?

 
בשום אופן לא. העיסוק בחקירות פרטיות מצריך רשיון והכשרה מיוחדת. ביצוע מעקבים דורש מיומנות רבה ויכולת לקבל החלטות בתנאי לחץ. בכדי שמעקב יתבצע באופן מוצלח ויביא תוצאות טובות, על העוקבים להיות ותיקים ומנוסים בתחום. אם הנושא חשוב לכם, אנו ממליצים לפנות אל משרד ותיק, המוכר לכם, על מנת שיבצע חקירה ו/או מעקבים בצורה מקצועית. למרות שבאופן תאורטי כל אדם יכול לבצע מעקב, הדבר אינו מומלץ בעליל.

 
- מתי עלי לשקול פנייה אל משרד חקירות פרטיות?

 
נסיון רב בחקירות בכלל וחקירות פרטיות בפרט, מלמד כי אם נתקלתם בסיטואציה שעלולה להשפיע על חייכם האישיים, עיסקיים או עתידכם הפיננסי, מומלץ כי תשקלו בחיוב את העסקתו של משרד לחקירות פרטיות, בכדי שיבצע עבורכם חקירות פרטיות ובדיקות רקע מקיפות. רבים נוטים שלא להתייחס לתחושות פנימיות, אשר על פי רוב יוכחו כמדוייקות ונכונות. באם הנכם חשים שמשהו אינו קשורה, לכו עם האינטואיציה הראשונית!

ניתן למצוא באתר מידע נוסף אודות משרדי חקירות
פרטיות. הנכם מוזמנים להעלות כל שאלה בנושא חקירות פרטיות בפורום, שבתפריט העליון. אלו הרוצים לקבל יעוץ מקצועי ודיסקרטי יכולים לפנות אלינו באופן אישי, באמצעות דוא"ל.

                                                                            


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- עורך דין פלילי
- מעקבים מוזרים
- סיכונים מקצועיים
- בדיקת האזנה
- חקירות פרטיות
- מידע עסקי
- עורך דין