X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

חקירות פרטיות לאיתור שודדי מתכות

מאת: אורי שטרית, חוקר פרטי.

 

לאחרונה הבנתי כי ביכולתנו לתרום תרומה ממשית במאבק מול מכת מדינה. חקירות פרטיות שיבוצעו על ידי חוקרים פרטיים בעלי מוטיביציה וניסיון. חקירות פרטיות שיתמקדו באיתור שודדי מתכות והבאתם לדין, יביאו לתוצאות מרשימות בהרבה, מאשר אלו המוצגות על ידי מחלקת חקירות של משטרת ישראל.


חקירות פרטיות שיבוצעו על ידי חוקרים פרטיים בעלי ניסיון, תוך שימוש ברשת מקורות וסייענים, יביאו לחשיפת השודדים ולהחזרת רכוש יקר ערך. אין בליבי ספק כי חקירות פרטיות יביאו לתוצאות אמיתיות במאבק מול פורעי החוק. חקירות פרטיות יצליחו היכן שמשטרת ישראל מגמגמת...

 

 

בסוף השבוע שעבר, עקרו סוחרי ברזל ומתכות משולי הכביש שמוביל מצמח לקיבוץ אפיקים בצפון, אנדרטה שעיצבה הפסלת שרית ברגור לזכר בנה, סרן זיו ברגור, מ"פ בצנחנים, אשר נפל במילוי תפקידו בשנת 1996. מדובר הפעם בפסל של ציפור שמוטת כנפיים מברונזה, שניצבה על סלע בגובה 1.5 מטר ומשקלה כ- 2.5 טון. המשפחה פנתה לציבור באמצעות הודעה נרגשת לעיתונות וביקשה: " אנו קוראים לכל מי שזיק של חמלה קיים בלבו לפקוח עין, לעקוב אחרי תנועות חשודות ולמנוע ככל שניתן שוד אנדרטאות ומצבות ולהביא לדין את השודדים".


למשפחת ברגור השכולה, לא נותרו הרבה ברירות, אלא לפנות ליצר החמלה הישראלי. היצר הזה מתעורר לחיים, רק כאשר מזרימים לו דם של חללי צה"ל. דם בנינו הנופלים זועק אלינו מהאדמה ואמור להרעיד ולזעזע את אמות הסיפים של הציבור והממסד בכללו. דם הנופלים הוא הדלק, שאמור להניע את החברה והממסד הישראלי לפעולת מנע רחבת היקף לריסוק התופעה של גנבי המתכות. כך אנו רוצים להאמין. על הקודים המוסריים האלו גדלנו. לדאבוני, איני יכול להיות איש בשורות למשפחת ברגור.

זעקתו הנרגשת של האב השכול יונה ברגור: " זעקי ארץ אהובה, על בנייך שנפלו ועל קברותייך שחוללו ועל זיכרונותייך שנגזלו", כמוה, כקול קורא במדבר. יש מי שיקשיב לזעקתו קורעת הלב, אבל כרגע אין למעשה כוח שמונע את התופעה.

 

לפני מספר חודשים, הגיעו גנבי המתכות אפילו לאנדרטה של חיילי הצנחנים ליד צומת ביל"ו וגנבו ממנה את הלוחיות הנושאות את שמות הנופלים. לא אתפלא אם הלוחית הנושאת את  שמו של הצנחן סרן ברגור ז"ל, נגנבה גם היא. פרסום הידיעה בשעתו, עורר גל תגובות סוערות ודואבות. היו מי שציקצקו שפתיים ושאלו רטורית: "עד לאן הגענו, עד לאיזה שפל מדרגה אפשר עוד לרדת? ".

הדיווח והתגובות נכנסו לכרוניקה הפלילית של אמצעי התקשורת. מחלקת חקירות במשטרה רשמה לפניה את התלונות שהתקבלו והבטיחה לפתוח בחקירות לחשיפת העבריינים  והבאתם לדין.  ומה קרה מאז? חקירות? משהו? ניחשתם נכון. שום דבר. לא שמענו שהעבריינים  נתפסו, הובאו לדין והורשעו.

 

המשטרה יוצאת לפעולה ועורכת חקירות אמיתיות ורציניות רק כאשר מדובר בתופעה. ואכן, מדובר בתופעה מתגלגלת, ממנה כבר אי אפשר להתעלם. ומה עושה המשטרה כמו תמיד, מכינה מבצע מתוקשר כדי להראות לציבור משלם המיסים, מה היא כביכול יודעת לעשות. לפני כחודשיים פתחה המשטרה במבצע "מרכבות הפלדה". המחשב של המשטרה יודע לפלוט כינויים מרשימים במיוחד.

במסגרת אותו מבצע נגד גנבי מתכות ולאחר חקירות מורכבות, כביכול, פשטו חוקרים בו זמנית על סוחרים שעסקו בסחר במתכות גנובות. בסיומן של חקירות המשטרה הוגשו 40 כתבי אישום. נותר רק לקוות, שבין הנאשמים ימצאו אלו, שגנבו את האותיות מאנדרטת הצנחנים בצומת ביל"ו. 

 

מחלקת חקירות במשטרה הגדירה את המבצע כטיפול שורש בתחום גניבת המתכות והברזל. טיפול שורש ? הצחקתם אותי. חקירות מורכבות ? לא ממש. אין שבוע שאנו לא נחשפים למסיבת עיתונאים ראוותנית של משטרת ישראל בעקבות חקירות ומבצעים חסרי תקדים כהגדרתה, כנגד: מהמרים, גנבי רכב, סוחרי סמים, פשע מאורגן, זייפני משקאות ותוכנות ואפילו גנבי מתכות. נו אז מה ?

סוחרי הסמים חוגגים ומרעילים ילדים ונוער. הורים חוששים לשלוח את ילדיהם לבית הספר, מחשש לדקירה מסכין קפיצית שהוסתרה בקלמר בין העטים והמחק. משפחות הפשע משגרות טילי לאו לעבר יעדם, המתגורר באחד מרבי הקומות במרכז הארץ. חיילים בדואים שדברו בשפתם הערבית, שלא נעמה לאוזניהם של לאומנים ישראלים יוצאי קווקז, נסקלו באבנים והוכו בשרשראות ברזל. מאבטחי מועדונים שסירבו לאשר כניסתם של טיפוסים מפוקפקים, נדקרו במקרה הטוב ונורו למוות במקרה הרע (מבצעים, חקירות משטרה ?)
.

 

עידן התמימות חלף עבר לו. כל ילד יודע שמבצעי ראווה חד שנתיים לא עושים רושם על אף אחד, בוודאי לא על העבריינים באשר הם. טיפול שורש הוא לא עוד סתם ביטוי שניתן להשתמש בו בהודעה לעיתונות. טיפול שורש זהו טיפול אמיתי, רב שכבתי, עם תוכניות מוגדרות לטווח ארוך, עם שיתופי פעולה הדוקים של רשויות החוק והחינוך המקבילות בישראל ובעולם הרחב, עם הקצאה תקציבית ריאלית ועם שינוי סדרי העדיפויות של הממשלה.  

 

יש לי יסוד מוצק להאמין, שאילו הופקדה מלאכת החשיפה של גנבי המתכות בידי חוקרים פרטיים מיומנים וחדורי מוטיבציה, התוצאות היו מרשימות יותר, לעומת הרקורד של מחלקת חקירות במשטרה. חקירות פרטיות ואיסוף ראיות מוצק בידי חוקרים פרטיים, היה עושה את העבודה עבור משטרת ישראל, שכל שנותר היה לה, להפעיל את הפרקליטות להגשת כתבי אישום, ללא דיחוי.

 

גם במקרה המזעזע של גניבת האנדרטה לזכר סרן ברגור ז"ל, כוחות השוק חזקים ואכזריים יותר מכל רגש אבהי. את השודדים שיוצאים למסע בהזמנת סוחרי הברזל בישראל או בסין הרחוקה והמתפתחת, לא מעניין הסיפור האנושי וההיסטורי שקבורים מתחת לאנדרטה. חתיכת היסטוריה מבחינתם זו חתיכת פח. השורה התחתונה בשבילם, זו שורת הרווח. 

זה המניע ואין בלתו. המתכות הנגנבות לא עוברות תהליך של בקרת איכות. הגנבים אוספים כל מה שמריח מתכת לסוגיה: תמרורים, רמזורים, שלטים עירוניים, גדרות הפרדה, חלקים של מסילות ברזל, תחמושת, כבלי תקשורת וחשמל, אנטנות, פסלים, ומכסים של רשת הביוב העירונית, ומה לא בעצם.


האם אנו כחברה, אמורים להשלים עם התופעה הדוחה הזו שהורידה אותנו לשפל המדרגה המוסרית? לא ולא. גניבת אנדרטאות של נופלים וגניבת המשוריינים בשער הגיא בואכה ירושלים היא עושק וגזל של ההיסטוריה שלנו כעם, שחי על חרבו.  

 

המדינה חייבת להפנים את העובדה, שגניבת אנדרטאות וחילולי קברים למטרות רווח, כמוה כפגיעה בקודש הקודשים. כשהמדינה רוצה להרים מבצע היא יודעת לעשות זאת היטב בנחישות וברגישות, באמצעות זרועות הביצוע שלה. כאשר המדינה היא הלקוח, משטרת ישראל וצה"ל יודעים תוך מספר ימים  לפנות ישובים על יושביהם, להרוס אותם ולהפגין עוצמה ביצועית קבל עם ועולם.

אם הלקוח הוא הציבור משלם המסים, שזקוק להגנת הרשויות, הסיפור הוא אחר. השירות הוא לא אותו שירות שמקבלת המדינה. הגיע הזמן להחליף דיסקט ולהקשיב לקריאתו הנואשת והמצמררת של האב השכול יונה ברגור: " זעקי ארץ אהובה, כי גם במוות אין מנוחה, איכה ארצנו לגיהנום הפכה ?"

 

אנו מציעים לרשויות המקומיות, האזוריות, משרדי הממשלה ולאזרחים המודאגים לצאת ולהתארגן. חוקרים פרטיים מסוגלים לבצע חקירות פרטיות ולאתר את פורעי החוק. חוקרים פרטיים מפעילים רשתות סייענים ומקורות, בקרב כל פלגי האוכלוסיה בארץ, על גווניה השונים.

חקירות פרטיות המתבססות על מידע שהתקבל ממקורות ונבדק על ידי חוקרים פרטיים המכירים את אופי העבודה, יביאו לתוצאות מפתיעות. אנו בדעה כי י
ממון פעילותם של חוקרים פרטיים שיבצעו חקירות פרטיות כאמור, יהפוך שולי וזניח יחסית לנזק הסנטימנטלי – כלכלי, שנגרם כתוצאה משוד המתכות.

 

מי ייתן ונדע ימים יפים יותר. מגיע לנו.

 

ניתן למצוא באתר מידע נוסף אודות חקירות פרטיות. כמו כן ניתן להעלות כל שאלה בנושא  בפורום חקירות פרטיות. הנכם מוזמנים לפנות אלינו באופן אישי ודיסקרטי ולקבל יעוץ מקצועי, בכל שאלה בנושא חקירות פרטיות. אנו מבטיחים לענות ולסייע לכם כמיטב יכולתנו, על מנת שתקבלו את השרות הטוב ביותר.


 

 

 


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- אתרים בהמלצתנו
- בדיקת האזנת סתר
- מעקבים - כללי יסוד
- סיכונים מקצועיים
- מידע עסקי
- לוח יד שניה
- הגנת הפרטיות