X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

סיכונים מקצועיים - חוקר פרטי

רבים מאיתנו גיבשו לעצמם תמונה ברורה, פחות או יותר, לגבי חוקר פרטי ודרכי פעולתו. רבים מהפונים אלי: חברים, בני משפחה, לקוחות או סתם סקרנים, שואלים בדרך כלל: חוקר פרטי רואה הרבה נשים בוגדות, מה? חוקר פרטי זה מקצוע מרתק, כמו בסרטים, נכון? אני מת לעקוב אחרי מישהו פעם... תגיד, להיות חוקר פרטי זה לא מסוכן?

האמת היא שבכל אחת מהשאלות יש שמץ של מציאות, שמץ של אמת. חוקר פרטי רואה הרבה בוגדים, נשים וגברים, חוקר פרטי מבצע מעקבים, בתחומים שונים ומשונים ובין השאר גם בעת חקירות אישות. ולגבי הסיכונים, התשובה שוב חלקית, כן.

כמו בכל מקצוע (שעולה בראשי כרגע) יש סיכונים מסויימים. שימו עצמכם במקום חוקר פרטי, במהלך מעקב, כאשר האובייקט מתרחק בנסיעה וחוצה צומת מרכזית, כאשר האור ברמזור מהבהב כתום? או שהתחלף לאדום? הרי זה קורה לכל אחד, גם בלי ששם לב לכך. מה יעשה חוקר פרטי במהלך מעקב? יעבור באדום? יסכן את רישיון הנהיגה במקרה הטוב או חיי אדם במקרה הפחות טוב? האם זהו סיכון מקצועי של חוקר פרטי, העונה על השאלות שלכם?

אתן לכם דוגמא נוספת לסיכון מקצועי: חוקר פרטי חושף רשת זייפני משקאות, הפועלת מזה זמן רב ומפיצה את המשקאות האלכוהוליים המזוייפים בכל רחבי הארץ תוך סיכון בריאותם של רבים והפרת חוקים רבים מספור. אותו החוקר מבין כי המדובר בזייפנים, אנשי עולם תחתון, בעלי עבר פלילי עשיר, אשר אינם בוחלים באמצעים. אותו חוקר פרטי יצטרך להעיד בבית המשפט, לנגד עייניהם של אותם עבריינים. האם ניתן לומר בביטחון כי העבריינים לא יבקשו נקמה? האם חוקר שחושף רשת עבריינים יכול לישון טוב בלילה?

חשבתם פעם מה יכול קרות כאשר מאהב עצבני (ישראלי עם דם פושר), מגלה חוקר פרטי, שמצלם אותו בעת אקט מיני עם אשה נשואה?

תנו לי להרגיע אתכם מעט. בכל שנות עבודתי לא ניתקלתי עדיין במקרה של אלימות פיזית נגד חוקר פרטי. אף פעם אחת. אומנם, שמעתי אנשים מקללים, צועקים, מאיימים ומבטיחים כל טוב, אך למכות או למצב שמעבר למילים ואיומי סרק, לא הגעתי. מדי שנה חושף כל חוקר פרטי מקרי הונאה, זיוף, רמאות, בגידה וכו. העובדות מראות כי ישנם מקרים בודדים בלבד של גילויי אלימות. האמת היא שבכל מקצוע, באשר הוא, קיימים סיכונים. לדעתי, חוקר פרטי אינו נמצא בקבוצת סיכון מיוחדת.

ובאשר לאופיו של המקצוע ובתשובה לשאלה, האם חוקר פרטי הוא מקצוע מרתק, כמו בסרטים.

ובכן, במשך שנות עבודה רבות, נתקל כל חוקר פרטי במקרים מעניינים ומרתקים. תיקי חקירה המשלבים גם פעילות שטח אמיתית. כמו בסרטים. הרי גם סרטי הקולנוע והסדרות הטובות בטלויזיה מתבססים על מציאות. ברור לכולם שבכדי להביא רייטניג ולהצליח למכור את הסרט חייבים להוסיף פלפל, אקשן. אך במקרים רבים המציאות אינה רחוקה בהרבה מסרטי הקולנוע הטובים ביותר. אתן לכם דוגמא קצרה, בכדי לעורר את הדמיון.

לפני כשנתיים פנה למשרדינו קבלן בניין מוכר, ממרכז הארץ.
נשוי במשך כעשרים שנה ואב לשלושה ילדים. אותו קבלן סיפר כי הוא חושד שאשתו מנהלת רומן עם גבר זר ובכדי לבסס את חשדותיו, החליט לפנות אל חוקר פרטי. קיבלנו מידיו של הקבלן כמה פרטים הכרחיים, תמונה של האשה ואת מספר הרכב שלה. בעצה אחת עם הבעל, הוחלט על ביצוע מעקבים במשך כשלושה ימים רצופים.

האשה עבדה בקניון איילון ברמת גן, בחנות ניקוי יבש. ביום ראשון בשבוע, איתרנו את רכבה הפרטי בחניית הקניון והצבנו תצפית לעברו. חוקר פרטי נכנס אל החנות בה עבדה האשה וצילם אותה במהלך עבודתה, באמצעות מצלמה נסתרת. בשעות הערב, כאשר סיימה את עבודתה בקניון, יצאה לעבר רכבה והחלה בנסיעה. עקבנו אחריה. היא נהגה במהירות נמוכה מאד. חוקר פרטי ראשון נסע מאחוריה (במרחק בטחון), כאשר חוקר פרטי שני נוהג באופנוע ומלווה אותה ממרחק קצר יותר.

ניתן היה להבחין כי היא מדברת במכשיר הטלפון הסלולארי שלה ואינה נוסעת לכיוון ביתה. בשלב כלשהו הגיעה האשה למושב באזור רמלה. מקום מוכר עם צימרים להשכרה לפי שעה. האשה עצרה את רכבה ליד צימר מבודד ונכנסה לתוך החדר. בסמוך לרכבה הבחנו ברכב אמריקאי מפואר. רשמנו את מספר הרישוי של הרכב. חוקר פרטי ערך סיור מסביב באזור הצימר וניסה לאתר מקום תצפית או חלון פתוח. עד מהרה הבחין בתריס פתוח למחצה והציץ פנימה, אל תוך החדר. האשה נראתה כשהיא ערומה בפלג גופה העליון ובשעה שהיא מתגופפת עם גבר גדול מימדים, רק דקות ספורות לאחר שנכנסה אל החדר...

לאחר כחצי שעה נפתחה הדלת והשניים יצאו לעבר ריכבם. צילמנו אותם, כשהם מתחבקים ומתנשקים. כל אחד נכנס לרכבו והאשה יצאה בנסיעה, שוב, לא לכיוון ביתה. החוקרים המשיכו במעקב אחר האשה, שהמשיכה בנסיעה איטית. לאחר כעשר דקות, ניתן היה להבחין כי האשה שוב משוחחת בטלפון. חוקר פרטי שהתקרב לרכבה (באלכסון, אל השטח המת בצידו הימני אחורי של הרכב), הבחין כי היא שוב מאיטה את מהירות נסיעתה ומשוחחת בטלפון. האשה עלתה על נתיב נסיעה המוביל לכיוון אזור מגוריה. המשפחה מתגוררת בעיר חוף גדולה במרכז הארץ.

החוקר שנהג ברכב המעקב, שוחח טלפונית עם הבעל. תוך מספר שניות עלה חשדו של החוקר כי האשה אינה נוסעת הביתה. היא שוחחה עם בעלה ואמרה כי נפגשה עם חברתה בקניון, לאחר העבודה וכעת הן בדרכן לביתה של החברה. הבעל ידע כי עליו לשתף פעולה באותו הערב ולא הקשה בשאלות. האשה נסעה לכיוון מערב. בשלב מסויים עצרה את רכבה בסמוך לתחנת אוטובוס, בצד הדרך.

כל חוקר פרטי המכיר מהו מעקב, יודע כי זהו מצב לא נוח. רכב האובייקט הנעקב, עוצר בצד הדרך, בכביש בו התנועה זורמת. ברור כי כל אחד מהרכבים שיעצור אחריו עלול לעורר חשד. זו היא אחת הסיבות לכך שלעולם אסור לבצע מעקב עם עוקב יחיד. חוקר פרטי הרוכב על אופנוע, יכול להסתובב במהירות כמעט בכל מקום. כך יש לנהוג.

הרכב ממשיך בנסיעה עד לצומת הקרובה ונעצר בכיוון אחר מזה ממנו הגיע. בכיוון ממנו יוכל להמשיך בנסיעה בקלות מירבית ובמקביל, להקפיד לכסות שלא לאבד קשר עין עם הצומת. האופנוע המשיך עד לצומת במהירות והסתובב (אופנוע יכול לעשות סיבוב פרסה בקלות ובמהירות). העוקב שרכב על האופנוע הנו חוקר פרטי וותיק, למוד נסיון שבעברו מאות שעות מעקב. האופנוע שב במהירות מאחורי רכבה של האשה ועצר במרחק גדול ממנה, באורות כבויים.

כעבור מספר דקות עצר רכב לבן, מאחורי רכבה של האשה וממנו יצא גבר והתקרב לרכבה של האשה. השניים שוחחו במשך כדקה והגבר נכנס והתיישב במושב שליד האשה. כעבור כמה דקות נוספות, המשיכו השניים בנסיעה מערבה. רוכב האופנוע הודיע לרכב כי עליו לפנות ימינה, בכדי להמשיך לעקוב אחרי הרכב והמשיך בנסיעה גם הוא, אך ממרחק רב יחסית (תמיד אחרי שאובייקט המעקב עוצר את רכבו, מסיבה שלא ממש ברורה, עולה חשד שמה העוקבים נחשפו).

האשה והגבר שברכבה התקדמו לעבר חוף הים. אותו חוף ים בו מתקיימת "פעילות" ערה בשעות שלאחר החשכה.

כל חוקר פרטי העוסק במעקבים מכיר את חופי הים האלה היטב. כמעט בכל עיר ישנו חוף אחד או שניים, בהם נוהגים זוגות אוהבים להחנות את רכביהם ולהנות מהחשכה. המכונית עצרה בפינה חשוכה. רכב המעקב שלנו התקרב למרחק של כחמישי מטר ונעצר. חוקר משרדנו הכין מבעוד מועד ציוד טכני לצילום בתנאי חשכה. האופנוע המשיך בנסיעה קצרה, לעבר גבעה סמוכה, שם עצר.

חוקר פרטי חייב לתפקד במהירות ומקצועיות רבה בעת מעקב. זהו "זמן הכסף". כעבור כמה דקות ניתן היה להבחין כי ברכב מתרחשת פעילות כלשהי. המושבים הקדמיים הורדו לאחור. לא היה ספק באשר לכוונותיהם של השניים. כעבור מספר דקות נוספות ירד רוכב האופנוע בהליכה והתקרב לרכב, כשבידו מצלמת וידאו איכותית וקטנה. יש לזכור כי המדובר באזור חשוך יחסית, שכל שוכניו בשעות אלו עסוקים בעצמם (או בבני זוגם...). כאשר הגיע למרחק קצר ביותר מהרכב, לא נותר עוד ספק באשר למתרחש בתוך הרכב. המצלמה פעלה וצילמה את האקט המיני הסוער שהתרחש באוטו.

אשה נשואה ואם לשלושה ילדים, מקיימת יחסי מין עם גבר שני (ככל הנראה), באותו ערב. הבעל והילדים בבית, ממתינים שתשוב מעבודתה. מצב קשה ללא ספק. סרט הוידאו שצולם, אינו מותיר מקום לדמיון. המעקב הסתיים כעבור כארבעים דקות כשהאשה שבה לביתה. הכל כרגיל.

גם חוקר פרטי וותיק לא נתקל כל יום בארועים דומים. יש לזכור כי זהו סיפור אחד בלבד, המתאר בצורה מדוייקת, כמה שעות מעקב, בחייו של חוקר פרטי.

בקרוב נפרסם מאמר נוסף, המפרט אודות פן נוסף בחייו של חוקר פרטי ועונה לשאלה כיצד מתמודדים עם מזמין החקירה, הלקוח. כיצד מספרים לבעל (במקרה הנ"ל) אודות עלילותיה של אשתו. חוקר פרטי נאלץ להתמודד עם מצבים מרתקים במהלך עבודתו השיגרתית. אין (כמעט) רגע משעמם ובכל מקרה, מדי שבוע נתקל כל חוקר בארועים חדשים ומרתקים.

אנו מזמינים את הקוראים להעלות כל שאלה בנושאים הנ"ל, בפורום חקירות. חוקר פרטי ישמח להגיב  ולענות לשאלותייכם. בנוסף לכך, ניתן לפנות בכל שאלה, באופן דיסקרטי ואנונימי לחלוטין, באמצעות דוא"ל. חוקר פרטי רב ניסיון, יענה לכם ויפנה אתכם לקבלת יעוץ מתאים, מגורם מוסמך ולפי הצורך.

 חוקרים פרטיים    חוקרים    חוקר פרטי

                                                                                            


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- חיפוש מידע ברשת הישראלית
- נדל"ן במודיעין
- הורדות
- יחסי ציבור
- עורך דין פלילי