X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

חוקרים פרטיים - מדריך למתחילים

מדי שנה עשרות אלפי חברות ואנשים פרטיים שוכרים חוקרים פרטיים. גדול עוד יותר הוא מספרם של אלו השוקלים להעזר בשרותי חקירות פרטיות. לעיתים, הסיבה לפיה יחליט אדם אם להעזר בשרותי חקירות תלויה במידת הכרותו עם חוקר פרטי ודרכי פעולתו.

מאמר זה נכתב במיוחד עבור אלה השוקלים להעסיק חוקר פרטי, אך מעולם לא עשו זאת בעבר. הסיבה שבגללה אתה מחפש חוקרים אינה רלוונטית כרגע, העיקר שתמצא במאמר כלים חשובים שיסייעו בחיפוש אחר החוקרים שיתאימו לך.

המילים חוקר או חקירות הגיעו מהשפה הלטינית ומשמעותן היא: חיפוש, איסוף וארגון עובדות. חוקרים פרטיים טובים אינם עוסקים בדעות קדומות או שמועות, שאינן מבוססות. חוקרים מקצועיים אוספים ומדווחים אודות עובדות, לפי מהותן של חקירות שערכו ולפי דרישתו של הלקוח.

חוקרים פרטיים כפי ששמם מלמד, הנם אנשים העוסקים בבביצוע חקירות. החוקרים אינם נציגי חוק ואינם שייכים לארגון ממשלתי כלשהו. הם אינם רשאים לעצור או לעכב אדם ולמעשה אינם מקבלים זכויות חקוקות כלשהן, מעבר לזכויותיו של כל אזרח.

שמעתי בעבר כמה השערות מוטעות הטוענות כי שכירת שירותיו של חוקר פרטי, הנה מסובכת ומיסתורית. למעשה, העסקתו של חוקר אינה שונה מהעסקתו של עורך דין, או כל בעל מקצוע מיומן אחר.

משרדי חקירות, כמו כל בעל מקצוע אחר, מציעים מגוון שרותים נרחב, לאנשים פרטיים, חברות ועורכי דין. הצעד הראשון הוא ליצור קשר עם משרד חקירות, להפגש ולשוחח עם בעליו. משרדי חקירות רבים מעסיקים חוקרים המתמחים בכמה תחומים שונים. במהלך פגישת הכרות עם חוקרים פרטיים תוכלו לשאול ולקבל תמונה ראשונית אודות מהותן והיקפן של החקירות הדרושות לכם.

הצעד השני הוא עצם העסקתם של חוקרים פרטיים. צעד זה מסמן את הכניסה לחוזה העסקה, המפרט את זכויותייהם וחובותייהם של הצדדים (חוקרים – לקוח). בדרך כלל, בשלב חתימת החוזה יאלץ הלקוח לשלם מקדמה על חשבון שכר טרחתם של החוקרים. השלב הבא הוא התחלת החקירות.

הצעד השלישי הוא ביצוע חקירות פרטיות. חוקרים פרטיים פועלים בזהירות ובמחשבה תחילה. הכוונה היא שבעת ביצוען של חקירות פרטיות, אנו פועלים בשקט, בדיסקרטיות ומבלי ליצור קשר מיותר עם נשוא החקירה. על פי רוב (אלא אם ללקוח יש דרישה אחרת), מועבר דוח מסכם, לאחר סיום פעילותם של החוקרים.

הצעד הרביעי והאחרון הוא קבלת דוח החקירה המסכם על ידי הלקוח. דוח זה ישקף את החקירות שנערכו והמידע שנאסף במהלכן. לעיתים תמצאו בדוח גם המלצות לפעולה עתידית.

כמעט כל לקוח שואל מדוע עליו לשלם מקדמה, לפני התחלת החקירות. ובכן, זהו מנהג עסקי מקובל בין חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות. איני מכיר משרד חקירות או חוקר פרטי שאינו מבקש מקדמה מלקוח חדש, שזה עתה נכנס למשרדו בפעם הראשונה.

כמו כל עורך דין, ניתן לקבל יעוץ ולשוחח עם חוקרים פרטיים בחינם. שלא כמו עורכי דין, מרבית החוקרים אינם מחייבים את הלקוח עבור עבור הוצאות שלא סוכם עליהן מראש ולמעשה אין "עלויות חבויות". המקרה היחיד עבורו יאלץ הלקוח לשלם תשלום נוסף, הנו בעת הצורך במתן עדות בבית משפט. חוקרים פרטיים מופיעים כעדים בבית משפט ובעבור הופעתם, נוהגים לחייב את הלקוח בשכר משתנה.

חוקרים מקצועיים יקבלו על עצמם כמעט כל תיק חקירה שיוצע על ידי לקוח. מאידך, לעיתים נאלצים חוקרים פרטיים לדחות לקוח מסויים או הצעת עבודה שאינה לגיטימית. חוקר פרטי מקפיד על שמירת החוק וימנע מהצעות לביצוע האזנת סתר, פריצה, סחיטה, תקיפה ו/או כל מעשה לא חוקי אחר. יהיה סכום הכסף שיוצע לו גבוה ככל שיהיה.

בניגוד לדעה הרווחת, מרבית החוקרים אינם מבצעים פעולות לא חוקיות בעת ביצוען של חקירות פרטיות. ישנם סטנדרטים קבועים ונוקשים, הקבועים בחוק חוקרים פרטיים וכללי אתיקה מקצועית.

במידה ונשארו לך שאלות או שתרצה עצה בנושא חקירות פרטיות, ניתן להתייעץ עם חוקרים פרטיים בפורום שבאתר.


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- האזנות סתר
- פוליגרף
- קידום אתרים באינטרנט
- מידע עסקי
- אינדקס חוקרים
- אינדקס עורכי דין