X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

מעקבים מוזרים א

 

13/3/06, 08:00- טלפון מעיר אותי משנתי, "בוקר טוב א'...", קולו של הבוס שלי נשמע בצידו השני של הטלפון, "תגיעי למשרד, אתדרך אותך לקראת ביצוע מעקבים..."

כעבור כשעה אני מתייצבת במשרד. במקום פגשתי את י', הבוס שלי ואשה שהגיעה אלינו למשרד החקירות וביקשה לבצע מעקבים ממושכים אחר בעלה. האשה טענה כי היא בטוחה שהוא מתגנב החוצה, מדלת היציאה למרפסת של חדר השינה בביתם ונכנס אל ביתה של השכנה, בבית סמוך. לדבריה, לעיתים היא רואה סימני בוץ ולעיתים דלת היציאה לגינה אינה סגורה. האשה (שהיתה מעט היסטרית) ביקשה שנבצע מעקבים כל לילה בין השעות 00:00 - 06:00.

האמת היא, שאני מבצעת מעקבים כבר במשך שנים. השתתפתי במאות מעקבים, בחלקם אף שמעתי סיפורים הזויים ולכן אינני נדהמת עוד מסיפורם האישי של הלקוחות. כמעט כלום לא מפתיע אותי. י' ואני שמענו כי האשה מבקשת גם להתקין מצלמות נסתרות, שיתעדו את מנהגיו של בעלה. י' הציע לאשה לבצע מעקבים במשך כמה לילות רצופים, לפני התקנת מצלמה נסתרת בחדר.  האשה ביקשה שנתחיל בביצוע מעקבים ללא כל דיחוי "אני רוצה לדעת שאני לא משוגעת... אני לא יכולה לחכות יותר..." היא לא התעניינה במחיר או בדרך בה אנו מבצעים מעקבים.

"אני רוצה שתבצעו מעקבים אחריו כל לילה השבוע.." כך הוסיפה. הסברנו לאשה כי יש לקחת בחשבון את נושא העלות ולבצע בדיקות, טרם התחלת העבודה. הקשבתי לדבריו של י', הוא הסביר לאשה ולמעשה הוביל אותה לשאלות שעליה לשאול, לפני קבלת החלטה והזמנת מעקבים ממושכים. האשה נרגעה מעט, שתתה כמה כוסות מים ושאלה: "איך בעצם אתם מתכוונים לבצע את המעקבים והתצפיות לעבר הבית?"

י' המשיך והסביר לה כי בכל מקרה, תמיד, מתבצע מעקב על ידי שני צוותים. לפחות שני עוקבים. אסור לקחת את הסיכון שאחד העוקבים יחשף. אסור לקחת את הסיכון שאחד השכנים יצא החוצה ויבקש מאיתנו לפנות את החניה שלו, או כל דבר אחר שיגרום לעוקב לאבד קשר עין, במהלך התצפית. יש לקחת בחשבון, גם בעת שהמעקב הדרוש נראה פשוט לכאורה, שקיימת אפשרות שעוקב אחד לא יספיק מסיבות רבות ושונות. שני החוקרים שמבצעים מעקב יכולים לחפות האחד על השני, בעת הצורך.

"ומה קורה בלילה? איך אפשר לבצע מעקבים ולצלם מישהו בחושך?"

 הסברנו לאשה כי בעת ביצוע מעקבים בשעות הלילה ובתמאי ראות לקוייה, משתמשים החוקרים באמצעי ראיית לילה ומצלמות וידאו רגישות. סיפרתי לאשה אודות איכות התמונות וסרטי הוידאו שצילמתי בשעות החשכה. הסברתי לה שרוב המעקבים אחרי בעלים בוגדים מתבצעים בשעות הלילה. כאן שוב עולה חשיבותם של שני החוקרים. לעיתים, מזוית אחת קשה לצלם בעקבות השתקפות של תאורת לילה או החזר אור מפנס רכב חולף.

"איך אתם מתחילים לעבוד? מה עושים כהכנה למעקבים?"

 

סיפרתי לאשה כי תמיד רצוי לבדוק את השטח לפני ביצוע מעקב בפועל. צריך להגיע אל אזור המעקב בשעה היעודה ולבחון את התנאים במקום, כגון: תנאי תאורה, אפשרויות מיקום התצפית לעבר הבית, תנועת כלי רכב ואנשים, כלבים נובחים וכדומה. הכנה מתאימה עשויה למנוע הפתעות לא צפויות. לכן אנו מבצעים הכנה לפני ביצוע מעקבים. אפילו במקרים בהם הכל נשמע פשוט וברור. תמיד טוב להכיר את השטח לפני שמגיעים אליו. 

 

סיכמנו כי נתחיל בביצוע מעקבים בלילה של יום ה-15 למרץ 2006 (בליל ה-14 בחודש נבדוק את השטח, כאמור). הסברנו לאשה שאחרי ליל המעקבים הראשון נדבר ונגבש את תכנית הפעולה ללילות הבאים.

מעקב בליל ה-15 במרץ 2006:

בשעה 23:00 התמקמנו בתצפית לעבר ביתה של האשה. המדובר בבית פרטי, הבנוי במרכז עיר גדולה, במרכז הארץ. חוקר אחד התמקם ברחוב מקביל, כאשר הוא צופה לעבר דלת היציאה מחדר השינה של המשפחה. אני התמקתי בתצפית מול בית המשפחה, ברכב מסחרי קטן שחלונותיו כהים.

בסמוך לחצות נכבו כל האורות בבית ואנו הבנו כי האשה ובעלה הלכו לישון. במשך הלילה לא נראתה כל תזוזה בבית. אני מורגלת בביצוע מעקבים כאלה. שומעים רדיו, שותים קפה בכמויות מסחריות וחושבים הרבה. אלו מעקבים משעממים, חסרי כל פעילות. לעיתים קשה להחזיק את העיינים פקוחות.

 

05:30 לפנות בוקר, על המושב שלצידי ערמות של כוסות קפה חד פעמיים, הדממה מסביב כבר נמוגה, מתחלפת בצלילים חיים. עוד מעט, בשעה 06:00 אני סוגרת 7 שעות מעקב, 7 שעות של שיעמום, של כלום.

המשימה הייתה ברורה ופשוטה למדי, היה עלי לשבת ברכב בקרבת הבית ולהמתין. מן המידע שמסרה האשה הצטיירה תמונה מוזרה. הבעל אמור היה לצאת מהמיטה באמצע הלילה, לצאת מדלת המרפסת של חדר השינה ולהכנס לביתה של השכנה. בדרך כלל שולחים אותי לבצע מעקבים ממושכים אל תוך הלילה. "אשת הצללים" הוא הכינוי שהדביקו לי חברי במשרד.

בשעה 05:45, אני מקבלת איתות מהצוות השני, הבטתי לעבר היציאה מחדר השינה ולנגד עיני נגלה מחזה משעשע:

 

גבר כבן 40, בעל מבנה גוף בריא, יוצא מדלת ההזזה של חדר השינה (קומת קרקע) ומתחיל להתהלך על רחבת הדשא שלצד ביתו, כשלגופו תחתוני בוקסר וחולצת טי לבנה. לא ידעתי בדיוק מה לחשוב באותו הרגע. זה היה מחזה מוזר, משהו לא בסדר, חשבתי לעצמי. כמובן שכעבור שניות כבר צילמתי בוידאו את המרחש על המדשאה. כאשר התקרבתי עם הזום הבנתי כי הגבר ישן ! הוא הולך בשנתו !

כעבור כרבע שעה חוזר הגבר כלעומת שבא. ידעתי מעקבים מוזרים בחיי אבל גבר ישן מהלך, עוד לא ראיתי. מסכנה אישתו, היא בטוחה שהוא אצל השכנה. אין לה מושג כי בעלה הולך בשנתו, מטייל בסיבובים בגינה וחוזר אליה. האמת שגם אני במקומה הייתי בלחץ.

כעבור כמה דקות סיימנו את המעקב. סרט הוידאו דיבר בעד עצמו. האשה הזמינה מעקבים אחרי בעלה בחשד בגידה, ומקבלת סרט וידאו שתוכל לשלוח לתכנית פיספוסים. חשבתי לעצמי איך יגיב הבעל, כשישמע שאשתו הזמינה מעקבים כי חשבה שהוא מבלה עם השכנה. מעניין, לא פחות, איך אדם מגיב כאשר הוא רואה את עצמו הולך בשנתו.  המשכתי בנסיעה לכיוון המשרד, כשבראשי  חרוט  עוד לילה  של  מעקבים.

בחרתי לכתוב ולשתף אתכם באחד מסיפורי "מעקבים מוזרים" שלי ובקרוב אכתוב מאמר נוסף על מעקבים מוזרים. יש הרבה כאלה.  אני יכולה  לומר לכם מראש, שכל סיפור אודות מעקבים מעניין מכיוון אחר. לכל סיפור יש עלילה ותוכן שונה. מעקב כמו סרט. אחד מותח, שני מצחיק ושלישי משעמם לכל אורכו ומפתיע בסופו.

על החתום,

א.א.   


 
 

לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- אינדקס עורכי דין
- חוקרים פרטיים
- האזנת סתר
- נופש בטבע
- שתיקתו של נחקר
- מאגר עבודות אקדמיות
- חוף דור - אירועים