X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

סיוע של חוקרים פרטיים בביצוע חקירה פלילית

מתי כדאי לפנות אל חוקר פרטי בנוגע לחקירות פליליות?

כל אזרח עשוי למצוא את עצמו ללא כל התראה מוקדמת, כחשוד ונתון לחקירה פלילית תחת אזהרה, בעקבות מעשה שעשה או שלא עשה, במהלך חייו. אין ספק, כי מצב זה מלחיץ. אין כל סיבה, שאדם רגיל מן השורה ידע כיצד להתמודד עם המצב המפתיע של חקירה פלילית שנוחת עליו לפתע.

במאמר זה נבהיר, כיצד יש להתכונן לחקירה פלילית, וכיצד ניתן להסתייע בשירותיו של משרד חקירות מנוסה.

מתי קורה שאזרחים עשויים למצוא את עצמם חשודים בחקירה פלילית?

לעיתים, לפתיחת תיק פלילי אין התראה מוקדמת. המעורבות בתיק פלילי מעיבה על תחומים רבים בחיים, כמו פרנסה, קשרים חברתיים, וכמובן, המוניטין ושמו הטוב של החשוד.

חקירה פלילית כנגד אדם תפתח למשל במקרים כאלה:

חשד בהטרדה או הטרדה מינית, חשד לתקיפה או איום, חשד לגרימת מוות ברשלנות, חשד להמצאות חומרים אסורים בהחזקת החשוד (כמו סמים), ועוד.

לא תמיד יודע החשוד כי התקבלה נגדו תלונה, וכן, לא תמיד התלונה היא אכן מתאימה למציאות. לעיתים, קורה כי חשוד נאשם במעשה שהוא כלל לא עשה. עם זאת, עליו להתמודד עם נסיונות להוכיח או להמציא ראיות כנגדו.

מה הסיכון והקושי בפתיחת חקירה פלילית כנגד אדם?

חשד בעבירה פלילית נרשם בתיק האישי ובחלק מן המצבים הרישום הפלילי מלווה את החשוד לאורך חייו, ומשפיע למשל על יכולתו לקבל מישרות מסויימות, או על יכולתו להנפיק תעודת יושר, ועוד.

כמו כן, בחלק מן המצבים חשד לעבירה פלילית יגרור הגבלת חופש החשוד, לעיתים עד לכדי מעצר בית או אף מעצר בבית מעצר עד להמשך הליכי החקירה, כתלות בחומרת העבירה שבה מואשם החשוד.

ואולי החשוב מכל, כאשר אזרח נחשד במעשה פלילי, אין מנוס מן ההפרעה לאורח החיים השגרתי, הלחץ המשפיע על כל תחומי החיים, החדירה לפרטיות והצורך להתמודד עם הרשויות החוקרות.

כיצד מתמודדים עם חקירה פלילית?

בעיקר אנשים מן השורה, שזו להם המעורבות הראשונה בחקירה פלילית, חשופים לשגיאות "של מתחילים", בארגון טקטיקה להתנהגות בכדי לנקות את שמם הטוב ולהשתרר מן החשד בחקירה. ראשית, חשוב להשתדל ולשמור על קור רוח.

לחץ וכעס אינם מסייעים לא במהלך החקירה, ולא בניהול החיים, העבודה והמשפחה בזמן התנהלות החקירה.

כדאי עד כמה שאפשר, להיעזר בעורך דין מנוסה, כדי לשקול אילו נתונים למסור לחוקרים, כיצד ומתי להגיע לחקירה, אילו ראיות כדאי להציג לחוקרים, ואילו ראיות חשוב להשיג? ולא פחות חשוב – מהם זכיותיהם של החשודים מול החוקרים, ומה אסור לחוקרים לעשות?

חשיבות מכרעת יש לעירוב חברת חקירות מנוסה לטובת החשוד, לצורך איסוף והצגת ראיות מסייעות

נאמר, כי מטרת החקירה היא להגיע אל האמת. כמובן, שיכולת החוקרים מטעם המשטרה להגיע אל האמת קשורה בקשר ישיר לראיות אליהן נחשפים השוטרים והחוקרים. לעיתים, כיווני החקירה אליהם פנו חוקרי המשטרה מציגים תמונה מאוד חלקית ולא מדוייקת של האירועים.

הפעלת משרד חקירות פרטי במצבים אלו, תאפשר איתור כיוונים חדשים ומציאת ראיות שבחלק מהמקרים – יסייעו להוכיח את חפותו של החשוד.

שינוי דעתו של החוקר

לא אחת קורה, כי החוקרים מפתחים תיזה בנוגע למעורבותו הפלילית של החשוד, עד כדי כך שהם מתקשים להכיר בקיומן של ראיות המצביעות על חפותו.

הצגת ראיות מובנות, תקפות, ומקצועיות, עשויות לשבור את מעגל הקסם הזה, של חוקרים שאינם מתנהגים כאילו הם מנסים להגיע לאמת, אלא יותר כאילו הם מנסים "לסגור את תיק החקירה".

מתי פונים לחברת חקירות?

לחברת חקירות מקצועית יש לפנות מייד עם קבלת הידיעה בנוגע לחשד.

מומלץ, אם הדבר אפשרי, להתחיל לאסוף ראיות עוד לפני החקירה הראשונה, כדי להתחיל מוקדם ככל האפשר בתהליכי איסוף הראיות והחקירה, ולהציג תמונה מחושבת בפני החוקרים כבר בחקירה הראשונה.


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- חקירות רקע - מטפלת
- האזנה לא חוקית
- חקירות כלכליות
- בגידות
- בחירת משרד חקירות
- איתור אדם לפי טלפון

 
משרד חקירות מנוסה באיסוף מידע - חקירה פלילית