X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

חקירה כלכלית לצרכי איתור נכסים בחו"ל

הליכי הוצאה לפועל נועדו כדי לסייע לנושים לקבל את המגיע להם מהחייב להם, אך כל זאת מתוך התחשבות ביכולתו הכלכלית האמיתית של החייב, וכן תוך הימנעות מלהביאו למצב בו יהפוך לנטל על החברה.

ברור שישנו ניגוד מסויים של אינטרסים, בין החייב לבין נושיו, כאשר הנושים מעוניינים לממש כל נכס אשר ברשות החייב ולפרוע בעזרתו חלקים מן החוב, ואילו החייב עשוי להעדיף לשמור לעצמו חלק מנכסיו, אם אינו מרגיש שהוא מחוייב לפעול בהגינות.

אם ירצה החייב לשמור לעצמו נכסים שאותם יכולים הנושים למכור, ייאלץ להסתירם מכונס הנכסים שימונה לו על ידי ראש ההוצאה לפועל בהליך שנפתח נגדו.

אם ייתכן, או שיש חשד, כי החייב מסתיר מההוצאה לפועל נכסים שבבעלותו - בארץ או אפילו בחו"ל, כדאי לרדת לעומק העניין ולברר את החשד היטב. לצורך העניין, מומלץ במקרים רבים להיעזר בשירותיה של חברת חקירות מנוסה ואמינה.

במקרים בהם על נושים להתמודד עם חייב "מתוחכם" העשוי להבריח נכסים אל מחוץ לגבולות הארץ ניתן לזמן איתור נכסים על ידי משרד חקירות – גם בחו"ל.

המאמר יספק כלים לנושים, על מנת להבין למי פונים לניהול חקירת איתור נכסים בחו"ל, וכיצד תתנהל חקירה כלכלית כזו.

מהי הברחת נכסים לחו"ל ומדוע כדאי לחייב לנקוט בפעולה זו?

לחייב אשר מתנהלים כנגדו הליכי הוצאה לפועל ימונה, במידת הצורך, כונס נכסים, על מנת שאפשר יהיה להשתמש בנכסיו שיש להם ערך כספי, להחזיר חלק מהחוב שצבר. מכאן משתמע, כי חייב, אשר אינו חש מחויב לנהוג בתום לב, יעדיף להסתיר כמה שיותר מנכסיו על מנת לשמרם לעצמו.

אחת הדרכים המתבקשות להסתיר נכסים היא להעבירם לחו"ל, בצורת נכסי דלא ניידי או מיטלטלין.

מדוע אין זה פשוט לעקוב אחר נכסי החייב המוחזקים בחו"ל?

אין ספק כי עריכת חקירה לאיתור נכסים בחו"ל דורשת מיומנות רבה. ראשית יש לזהות את המדינות בהן כדאי לבחון האם שם החייב מחזיק נכסים. לאחר מיקוד החקירה לאיתור הנכסים במדינה אחת או בכמה יש לפעול במדינה הזרה, בהתאם לחוקיה ולמגבלותיה.

ברור, אם כן, כי לא כל משרד חקירות יוכל להתמודד עם המשימה. יש לשכור חברת חקירות מנוסה בתחום איתור נכסים בחו"ל, ובמיוחד במדינות שבהן קיים חשד כי החייב מחזיק נכסים.

מהן פעולות וכיווני חקירה לאיתור נכסים בחו"ל על ידי חברת חקירות?

חקירה כלכלית לאיתור נכסים בחו"ל, חשוב שתיעשה על ידי חוקרים מנוסים, הבקיאים הן בחוקי החקירות הפרטיות במדינת היעד והן  בחוקי הראיות בארץ, כך שראיות המתקבלות בתום החקירה יהיו קבילות כראיות במהלך דיון על אודות החוב בבית המשפט או בהוצאה לפועל.

פעולות אפשריות בעת איתור נכסים בחו"ל יהיו מעקבים, צילומי וידאו וסטילס, בירורים בלשכות עסקיות וציבוריות, ביצוע ראיונות מקצועיים עם מקורבים לעניין בחו"ל, ועוד.

כיווני חקירה אפשריים יכולים להיות למשל בירור האם החייב מחזיק במדינה כלשהיא בחו"ל נכסי דלא ניידי, או כלי רכב, כלי שיט או כלי תעופה, או כלים הנדסיים, או כל רכוש אחר בעל ערך. עוד ייתכן, שהחייב מחזיק בחו"ל חשבונות בנק, חסכונות או קרנות מסוגים שונים, חשבונות מט"ח ועוד.

מדוע כדאי לשכור את שירותיה של משרד חקירות ישראלי?

בהנחה שהנושים יכולים להצביע במדוייק על המדינה בה מחזיק החייב את נכסיו המוברחים, ואין צורך בחקירה בארץ על מנת לזהות היכן בחו"ל מוחזק רכושו, ניתן לשאול את השאלה - מדוע לא להעסיק חברת חקירות מקומית במדינת היעד?

ניתן להניח, כי בהעסקת חברת חקירות מקומית ייחסכו הוצאות כגון כרטיסי טיסה, לינה וכולי. אולם, אין ספק כי החסרונות בהעסקת חברת חקירות שאינה ישראלית גוברים על היתרונות.

אחד החסרונות העיקריים הינו כי חברת חקירות לא ישראלית שתועסק לצורך איתור נכסיו של החייב במדינה המדוברת, אינה מכירה את חוקי הראיות בארץ ישראל, ולכן היא עשויה לאסוף ראיות באופן שלא יהיה קביל בבית המשפט ובהוצאה לפועל. בהיאסף ראיות כאלה, כל העבודה נעשתה לחינם.

עוד יתרון משמעותי להעסקת משרד חקירות מקומית באיתור נכסים, הינה הגישה הקלה לחברת החקירות, התמיכה המקומית במהלך החקירה, וקבלת דוחות ממצאי החקירה הכלכלית באופן קריא ונוח.
 


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- מעקבים בחו"ל
- חקירות גירושין
- חקירות רשלנות רפואית
- חקירות פליליות
- חקירה כלכלית
- חקירת בגידות

 
כיצד ניתן לאתר נכסים בחו"ל - משרד חקירות יפעל לאיסוף מידע רלוונטי