X
צור קשר חוקר פרטי | חקירות פרטיות | משרדי חקירות | האזנה | חוקרים פרטיים | מידע עסקי | איתור לפי טלפון | איתור כתובת |

כל מה שצריך לדעת לפני ביצוע מעקבים בחו"ל

מהו מעקב?

מעקב הוא מצב שבו אדם נמצא תחת השגחה, בדרך כלל בסתר.  מעקב לרוב מוזמן מטעם אדם אחד לביצוע השגחה על אדם אחר, כאשר מערכת היחסים בין המזמין, לאדם אחריו יעקבו, הינה מערכת יחסים מורכבת ובה ישנן עובדות שהמזמין חושב כי הן מוסתרות מפניו.

למשל, במערכת יחסים, אחד מבני הזוג עלול לחשוד בקיום בגידה מצד בן זוגו ולכן להזמין מעקב, עוד דוגמה היא ביצוע מעקב אחרי חייבים בהזמנת הנושה שמולו קיים החוב. את המעקב מבצעת חברת חקירות מקצועית, בהתאם לחוקי ונהלי חקירות, ויש צורך בשימוש במכשור וכלים מתקדמים לצורך מקסום התועלת מהמעקב, למשל, מצלמות משוכללות, חלקן נסתרות, ציודי הקלות, ועוד.

מעקבים בחו"ל – מתי עולה הצורך?

ישנם מקרים לא מעטים, לצערנו, בהם אדם נחשד שהוא נוהג שלא בתום לב, וישנו יסוד סביר להאמין, כי חלק מהעובדות שהאדם מסתיר מרוכזות מחוץ לגבולות המדינה. לכן, כדי לחשוף את המידע שהאדם מסתיר, יש צורך לנהל חקירה ולאסוף ראיות בחוץ לארץ.

למעשה, בכל מצב בו יש צורך בחקירה שתכלול מעקב, המצב עשוי להפוך מורכב יותר ועלול להיווצר הצורך לנהל חלק מהחקירה מחו"ל. הנה כמה דוגמאות למצבים בהם עולה הצורך לנהל מעקב בחו"ל:

בעל שאשתו נוסעת לעיתים קרובות לחו"ל מטעם עבודתה, ויש לו סיבה לחשוד כי בחו"ל היא מנהלת רומן ובוגדת באמונו.

בעל זה, אם יחליט שחשוב לו להבין איך באמת מבלה אשתו את זמנה בעודה נמצאת רחוק מהבית, עשוי להזמין מעקב אחריה בעודה בחו"ל, ולאחר שיקבל את תוצאות המעקב והראיות שנאספו בעקבותיו, יוכל, למשל, לדרוש גט מאשתו אפילו באופן חד צדדי, ולנהל את תהליך הפרידה כאשר ידו באופן משמעותי על העליונה, מפני שאשה בוגדת מאבדת רבות מהזכויות שיש לה כתוצאה מהנישואין, לאחר שניתן להוכיח כי בגדה (למשל, היא אינה זכאית עוד לקבל את כתובתה)

עוד דוגמה, היא מעקב אחר חייבים שלעיתים מסתירים רכוש, נכסים או ממון בחו"ל, ולאחר מעקב אחריהם ניתן להביא ראיות בנוגע לרכוש שמחזיקים החייבים ואינו ידוע כאן בארץ לבעלי החוב או למנהלי כינוס נכסים בהליך הוצאה לפועל או פשיטת רגל.

במיקרה של ראיות, צילומים או הקלטות המהוות ראיה קבילה בבית הדין בנוגע לקיומם של נכסים נוספים פרט לאלה שעליהם הצהיר החייב בפני ההוצאה לפועל, ניתן לחייב את האדם להשתמש גם בנכסים החדשים שנמצאו לצורך כיסוי חובותיו, להכריע בנוגע לבקשת הפטר שתשחרר את החייב מהצורך לשלם את חובו, אם הצליח לשכנע את בית המשפט במרמה כי אינו יכול לעמוד בתשלומי החוב, ואפילו ניתן לבטל הליך פשיטת רגל שהופעל כנגדו.

ישנן עוד דוגמאות רבות למצבים שבהם מומלץ לערוך מעקב בחו"ל: כאשר עולה הצורך לאסוף מידע עסקי על מתחרים, חקירות כלכליות למיניהן, מודיעין, נאמנות עובדים, מעקב אחרי בני זוג השוהים בחו"ל לצורכי עבודה או חופשה ועוד.

כיצד מזמינים מעקב בחו"ל?

בפני המעוניין להזמין מעקב עומדות במקרים כאלה שתי אפשרויות שהוא מוזמן לשקול. האחת היא, לזהות חברת חקירות מקומית במדינת היעד הרחוקה, ולהזמין שירות ממנה. והשנייה, היא לשכור שירותיה של חברת חקירות ישראלית.

כמובן, שאין אנחנו סוקרים כלל את האפשרות לבצע מעקב מבלי להיעזר בשירותיה של חברת חקירות מקצועית, מפני שהדבר אינו מקצועי, אינו אחראי והוא לעיתים אף מסוכן, אין ספק, כי זו לא אפשרות שמומלץ לשקול אותה. בביצוע מעקבים יש צורך בשימוש בכלים ומכשירים מקצועיים, בידע מקצועי רב, וחשוב שתהליך איסוף הראיות יתבצע בצורה חוקית ועל פי הנהלים.

במרבית המקרים, אין זה יעיל שאדם שאינו מתחום החקירות ינסה לפעול באופן מקצועי בתחום שהוא אינו המקצוע העיקרי שלו.

פניה לחברת חקירות הממוקמת בחו"ל הינה לרוב אפשרות שאינה מוכיחה את עצמה. הסיבה היא כי התקשורת לא מתנהלת בצורה מיטבית, ובמרבית המקרים מתברר קושי לנהל את החקירה.

במקרה הטוב, הקושי מתגלה בתחילת החקירה. אולם בחלק מן המקרים, הקושי מתגלה רק באמצע החקירה, לאחר התשלום ולאחר שהתבזבזו ימים יקרים בהם ניתן היה להשיג מידע.

עוד חיסרון הוא שחקירה שמתנהלת על ידי חברה לא ישראלית לא בהכרח תתנהל על פי חוקי ונהלי החקירות המקובלים על בתי משפט בארץ, לכן ראיות שייאספו על ידי חברה שכזו עלולות להיות לא קבילות כראיות המוצגות בפני בתי משפט בארץ.

מכל האמור לעיל, ניכר כי בהזמנת מעקב אחר אדם, ואף אם על המעקב להתנהל בחו"ל, מומלץ לשכור את שירותיה של חברת חקירות ישראלית, מקצועית, אשר יש לה ניסיון בניהול מעקבים בחו"ל.

לקבלת מידע נוסף ולצורך הכנת מעקב מקצועי בחו"ל: פנו אלינו ללא כל התחייבות
 


לשיחת יעוץ מקצועי עם חוקרי משרדנו התקשרו עכשיו:
0775446977
צור קשר
 

  תחומי חקירות פרטיות
 
- חקירות
- חוקרים
- האזנת סתר
- פוליגרף


  חוקרים פרטיים ממליצים

- חקירות גירושין
- בוגדים בך?
- בדיקות פוליגרף
- משרי חקירות בחו"ל
- חקירה פלילית
- חקירות כלכליות

 
מתי עולה הצורך לבצע מעקבים בחו"ל